Maria Rein

Hansabuss on võtnud oma südameasjaks toetada noorsportlast Maria Reini

Hansabuss toetab alates 2016. aastast noort Downi sündroomiga ujujat Maria Reini, kes treenib Rocca al Mare MyFitnessi klubi ujumisrühmas.

Hansabussi üldmeilile on aegade jooksul ikka tulnud kirju erinevate toetussoovide ning –avaldustega, kus otsitakse sponsoreid, olgu see siis ühekordseks ettevõtmiseks või pikaajaliste eesmärkide täitmiseks. Nii juhtus ka ühel reedesel päeval, mil postkasti tuli kiri Mariast. Me teadsime kohe, et tema ongi see õige inimene ja nii sai alguse Hansabussi ning Maria vaheline koostöö.

Maria Rein õpib Tallinnas Hilariuse koolis toimetuleku õppekava järgi. Ta on Downi sündroomiga neiu, kes alustas ujumisega juba 8-aastaselt. Selle ajaga on Reini treenitus jõudnud tasemele, mis võimaldab tal osaleda võistlustel väljaspool Eestit. Rein on viimastel aastatel osalenud kõigil Eestis toimuvatel erivajadustega sportlaste ujumisvõistlustel. 2015. aastal andis Vabariigi Presidendi Kantselei välja kolmele tublile sportlasele noore sportlase preemis. Kolme tubli sportlase nimekirjas oli ka Maria Rein.

Kuidas Mari 2016. aasta möödus

Maria 2016. aasta eesmärgiks oli jõuda maailmameistrivõistluste finaali. See lubadus oli raske, kuid sai auga välja teenitud ja täidetud.

Esimene võistlus 2016. aastal oli Marial veebruaris Tartus, Eesti puuetega inimeste ujumisvõistlus, kus Maria saavutas naiste S14 absoluutklassis 4, 5,ja 6.koha.

Aprillis võistles Maria Southamptonis, Inglismaa lahtistel meistrivõistlustel Downi sündroomiga ujujatele, kus saavutas 5 esikohta ja ühe hõbedase autasu.

Maikuus võttis Maria osa Tallinna meistrivõistlustest ujumise mitmevõistlusest, kus saavutas naiste S14 absoluutklassis 5. koha.

Mai kuus võistles Maria samuti MyFitness ujumisvõistlustel, kus oli küll ainuke puuetega võistleja, kuid parandas oma isiklikke rekordeid koos kahe esikohaga.

Juunis toimusid Eesti meistrivõistlused ujumises, kus on alates eelmisest aastast ka üks vahetus puuetega inimestele ja seal saavutas Maria koos isiklike rekorditega naiste absoluutklassis 2x 5 ja 6. koha.

Aasta tähtsaim võistlus oli juulis, mil Itaalias Firenzes toimusid Downi sündroomiga inimeste maailmameistrivõistlused "Trisome Games 2016" ning mille raames toimusid 8. maailmameistrivõistlused ujumises. Osales üle 200 ujuja 32st riigist, Eestit esindas 4 sportlast. Maria Rein osales viiel erineval ujumisdistantsil ja tema tulemused olid järgmised:
50m rinnuli: pääs finaali isikliku rekordi ja 6nda ajaga. Finaalis võitles Maria välja 7. koha.
100m rinnuli: kokkuvõttes isikliku rekordiga 10. koht.
50m vabalt: kokkuvõttes 18. koht.
50m selili: kokkuvõttes 19. koht.
100m vabalt: kokkuvõttes isikliku rekordiga 27. koht.
Maria tulemustega võib igati rahule jääda ja sügisel püstitatud eesmärk, pääs MM´il finaali, sai edukalt täidetud!

Itaaliast saabudes veetis Maria 2 nädalat spordilaagris Annimatsil, kus harjutas koos 97 lapsega MyFitnessi, Audentese ja Keila Swimclubi ujumisklubidest.

Sellega sai hooaeg 2015/2016 läbi ja algas kuu aega puhkust, et laadida patareisid uueks hooajaks.

Uus hooaeg on Marial suure hooga juba peale hakanud. Augusti lõpus alustati taas treeningutega MyFitnessi ujulas: treeningud toimuvad vähemalt 5x nädalas ja võimaluse korral tehakse üks ühele personaaltreeninguid ka nädalavahetusel. Oktoobri lõpus oli Marial koos SK Meduus ujuatega Vinnis nädalane spordilaager.

Maria 2016/2017 hooaeg

Uue hooaja (2016/2017) esimene võistlus oli 20. novembril Tartus, kus Eesti Paraolümpiakomitee korraldas Eesti meistrivõistlused ujumises. Marial läks naiste S14 absoluutklassis väga hästi: saavutas ühe korra 1. koha; 1 korra 3. koha ja 1 korra 4. koha!

Maria võttis osa ka 26.-27. november Tartus Aura Open Cupil, kus ujus üldarvestuses kogemuse mõttes kahel alal ja tegi uued isiklikud rekordid.

02. detsembril osales Maria MyFitness ujumisklubi Jõuluvõistlusel, kus tegi uued isiklikud rekordid 2 erineval alal.

Enne aasta lõppu võtab Maria veel osa SK Meduus Jõuluvõistlusest, mis toimub 10. detsembril ja Eesti meistrivõistlustest ujumises 17.-19. detsembril Kalev SPA ujulas.

2017. aastal ootab Mariat ees taas treenimine ning mitmetel võistlustel osalemine, millest tähtsaim, Euroopa meistrivõistlused Downi sündroomiga ujujatele, toimub 22.-29. juunil Prantsusmaal Pariisis. Eesmärk: koht finaalis ja kõikide heade asjaolude kokkulangemisel, Maria arengu jätkumisel on olemas ka medalilootus :)

Treener Vello Liivamägi:
Maria tulemused paranesid kõikidel ujumisaladel võrreldes 2015. aastaga. Mõni ujumisviis paranes rohkem kui teine ja suuremat edasiminekut oleks oodanud näiteks vabaltujumises. Samas paranesid ajad väga kõvasti selili- ja kompleksujumises, kus näen Marial suurimat võimalust saavutada edaspidi ka kõrgeid kohti rahvusvahelistel suurvõistlustel nagu näiteks Euroopa ja maailmameistrivõistlused.

Vello lisab: „Hansabussile tahaks öelda meie pere ja Maria poolt suur-suur tänu abi ja toetuse eest, mis sai sellel hooajal Mariale osutatud ja loodame meeldiva koostöö jätkumisele ka järgneval hooajal! Ilma Hansabussi abita ei oleks välisvõistustel osalemine võimalik!“

Hansabuss soovib omalt poolt Mariale pikki kilomeetreid ning indu unistuste poole püüdlemisel!