Meie lugu

Vahel on nii, et ka päris võõrastest inimestest saab ühtne ja rõõmus seltskond. Teekond muutub lühemaks, maailm kaunimaks ja kirkamaks. Sõidust saab elamus. Hansabuss on olnud selle tunnistaja juba aegadest, mil meie bussid olid veel väikesed ning vedasid suuremaid ja väiksemaid VIPe. Hansabuss on kasvanud suuremaks ja bussid pikemaks, kuid ühendav sõidurõõm on jäänud. Me küsime nii klientidelt kui ka iseendalt ikka ja jälle: mis on selle saladus? Vastus on, et need on täpsus, kvaliteet ja meeldivalt üllatavad pisiasjad, mida keegi poleks oodanudki. Nii me teamegi, et särava teenuse tervik on detailides. Just selles, milles oleme teenäitaja kogu Baltikumis.

Hansabuss AS-i Läti tütarettevõte Tukuma Auto SIA omandas 100-protsendilise osaluse reisijateveoga tegelevas Läti ettevõttes Ludzas ATU SIA, mis pakub bussitranspordi teenuseid peamiselt Ludza linnas ja maakonnas. Tehingu tulemusel moodustab Hansabussi turuosa Lätis konkurentsile avatud avaliku bussiliiniveo ja tellimusvedude segmendis hinnanguliselt üle 10 protsendi

1996

Asutatakse AS Larnekt - ühemehe ettevõte, 1 buss. Alustatakse tellimusveo teenuse osutamisega.

1999

AS Larnektist saab Hansabuss AS.

 

Opereeritakse 10 hõbedase tippvarustuses väikebussiga.

2001

Lisanduvad hea varustusega mugavad ja suured turismibussid.

2002

Regulaarvedude (ettevõtete töötajate tööle ja kojuvedu)ärisuuna loomine ja turule sisenemine.

 

Eurovisiooni lauluvõistluse transpordi ja logistika korraldamine.

2003

Hansabuss omandab 100%-liselt tellimusveo peamise konkurendi AS TAK Reisid. Lisaks tellimusveole täieneb tooteportfell Saksamaa, Saue, Tartu ja Kuressaare liinidega.

 

Bussipark kasvab 40 bussini. Luuakse 3 kvaliteedi – ja hinnaklassi: First Class, Classic ja Basic.

2004

Ostetakse 50% Balti Autoliisingu bussiosakonnast. Tehingu tulemusel võetakse üle BAL regulaarveo bussid, juhid ja kliendid.

2005

Hansabuss käivitab Hop On Hop Off linnaekskursioonid kahekordsete punaste bussidega ja loob kaubamärgi Tallinn City Tour.

 

Eesti Turismifirmade Liit tunnustab Tallinn City Touri tiitliga Parim Turismiobjekt 2005.

 

Omandatakse 97,2% AS Mulgi Reisidest ja sisenetakse Eesti liiniveo turule. Alustatakse Viljandi linna ja maakonna teenindamist avalikel liinidel ning Viljandi ja tõmbekeskuste vahelistel kommertsliinidel.

  Kontserni bussipark kasvab 100-ni.
2006

Luuakse Hansarendi bränd, sisenedes autorendi turule.

 

Sisenetakse ka Läti turule, luues Hansabuss Latvia ja Riga City Tour kaubamärgid.
Alustatkse tellimusveo ja kahekordsete ekskursioonibusside teenuste pakkumist Läti turul.

2007

Tuuakse turule kaubamärk Hansabuss Business Line ja alustatakse rahvusvahelise kommertsliini Tallinn-Riia-Tallinn opereerimist.

  Täiendatakse tellimusveo bussiparki 20 bussi võrra.
2008

Mulgi Reisid võidab Harju maakonna avalike liinide riigihanke, luuakse Mulgi Reisid Harjumaa osakond.

 

Täiendatakse Business Line kontseptsiooni uute Euroopa tipptasemel bussidega ja tihedama liinigraafikuga.

 

Tallinn - Riia liinil alustatakse opereerimist 6 korda päevas.

2009

Mulgi Reisid võidab Pärnu maakonna avalike liinide riigihanke, luuakse Mulgi Reisid Pärnu osakond.

 

Autorendiga tegelev Hansarent kasvab jõuliselt, alustatakse asendusauto teenuse pakkumisega ERGO kindlustusseltsile. Pargis on 80 sõidukit.

2010

Mulgi Reisid võidab Hiiu maakonna avalike liinide riigihanke, luuakse Mulgi Reisid Hiiumaa osakond.

 

NATO tippkohtumise transpordi ja logistika korraldamine.

2011

Hansabuss toob turule uue bussiliini Tallinna Lennujaama ja Kesklinna vahel (Airport – City Center liin).

 

Alustatakse opereerimist uute ja kvaliteetsete bussidega Tallinn-Saue-Tallinn kommertsliinil.

 

Hansarent autorent kasvab jõuliselt, alustatakse asendusauto teenuse pakkumisega RSA kindlustusseltsile. Pargis 120 sõidukit.

2012

Hansa Grupp, juriidilise nimega NTH Holding, ostab Iv Pluss AS-i, esindades Iveco ja Irisbus kaubamärke Eestis. See tähendab sisenemist tarbesõidukite ja raskeveokite müügi- ja teenindusturule. Iveco Stralis Hi-Way raskeveok on pärjatud tiitliga „Aasta raskeveok 2013“, Iveco Daily kaubik „Aasta kaubik 2015“, Iveco Magelys buss "Aasta turismibuss 2016" ning Iveco Eurocargo veok "Aasta veoauto 2016".

2013

Hansa Grupp, juriidilise nimega NTH Holding, ostis Europcari Baltikumi senise frantsiisiomaniku Baltic Mobility OÜ koos tütarfirmadega Mobility Eesti OÜ ja Mobility Latvia SIA. Lisaks alustab Baltic Mobility tütarfirma Europcari kaubamärgi all opereerimist Leedus alates 1. jaanuarist 2014.

 

Maakondlikke liini- ja tellimusvedusid teostav ettevõte Mulgi Reisid AS hakkab kandma uut nime Hansa Bussiliinid AS, kaubamäärgiks saab Hansa Liinid.

2015

Alates 1. Jaanuarist 2015 teenindab Hansa Liinid Viimsi valla siseliine. Teenusleping sõlmiti 7 aastaks.
Alates 1. Juulist 2015 alustab Hansa Liinide uus, Rapla osakond, teenindades Rapla maakonna bussiliine. Teenusleping sõlmiti 8 aastaks.

2016

Hansabussil täitus 20. tegutsemisaasta.

 

Hansa Grupp, juriidilise nimega NTH Holding, ostab Interrent frantsiisi Baltikumis.

 

Hansa Bussiliinid AS sõlmis lepingu Võru Maavalitsusega, et alustada bussiveo teenuse osutamist Võrus ja Võru maakonnas. Lepingu pikkuseks on 8 aastat.

 

AS Hansabuss omandas 91-protsendilise enamusosaluse reisijateveoga tegelevas Läti ettevõttes Tukuma Auto SIA, mis lisaks bussitranspordi teenustele Lätis pakub samuti siseriiklike ja rahvusvahelisi maanteetranspordi teenuseid läbi enda tütarettevõtte. Tehingu tulemusel kasvab Hansabussi turuosa Lätis konkurentsile avatud avaliku bussiliiniveo ja tellimusvedude segmendis hinnanguliselt 10 protsendini.

 

Hansabuss on Baltikumi suurima tellimusveo bussipargi ja erineva busside valikuga ettevõte ning tellimusveo kvaliteediliider Baltikumis, lisaks Eestis ettevõtete suurim partner tellimusel toimuva töötajate regulaarse tööle- ja kojuveo teenindamisel.  

 

Hansa Grupp on Eesti üks suurimaid bussitranspordi ja autorendiga tegelevaid ettevõtteid, opereerides 7 kaubamärgi, 280 bussi ja 750 sõidukiga kogu Baltikumis ja pakkudes oma teenuseid üle kogu Euroopa. Hansa Grupi aastakäive on üle 32 miljoni euro ja täna töötab ettevõttes üle 600 töötaja, kes annavad oma igapäevase tubli panuse, tagades kõrgetasemelise kvaliteedi umbes 10 miljonile reisijale aastas.

 

AS Hansabuss omandas 74-protsendilise enamusosaluse reisijateveoga tegelevas Eesti ettevõttes Samat AS, mis pakub siseriiklikult reisijateveo teenuseid avalikus liiniveos, kommertsliinidel ja tellimusveos.

2017

Hansabuss AS omandas 100-protsendilise osaluse reisijateveoga tegelevas Läti ettevõttes AIPS SIA, mis lisaks bussitranspordi teenustele pakub gruppi kuuluvate ettevõtete kaudu busside hooldus- ja remonditeenust ning opereerib Bauska bussijaama. Tehingu tulemusel moodustab Hansabussi turuosa Lätis konkurentsile avatud avaliku bussiliiniveo ja tellimusvedude segmendis hinnanguliselt üle 10 protsendi.

 

Augustis 2017 osales  Hansabuss AS edukalt MTÜ Harjumaa Ühistranspordikeskuse poolt korraldatud Harju maakonna edela suuna avaliku liini hankel, mis hõlmab endas Saue, Saku, Kernu ja Kiili valdade teenindamist. Hankeleping sõlmiti 5 aastaks ning Hansabussi teenindada jääb selle aja jooksul ca 1,005 milj. liinikilomeetrit 13 bussiga.

 

 

Hansabuss AS-i Läti tütarettevõte Tukuma Auto SIA omandas 100-protsendilise osaluse reisijateveoga tegelevas Läti ettevõttes Ludzas ATU SIA, mis pakub bussitranspordi teenuseid peamiselt Ludza linnas ja maakonnas. Tehingu tulemusel moodustab Hansabussi turuosa Lätis konkurentsile avatud avaliku bussiliiniveo ja tellimusvedude segmendis hinnanguliselt üle 10 protsendi

2018

Hansabussi kontserni ettevõtted kokku läbisid 2017. aastal 21,3 miljonit kilomeetrit ja sõidutasid ligi 6,3 miljonit reisijat. Kokku kuulub kontserni bussiparki 392 bussi ning selle ettevõtetes töötab Baltikumis enam kui 720 inimest, mis teeb Hansabuss kontsernist ühe suurema bussiettevõtte Baltikumis.